Przejdź do treści
 
Drodzy Nowożeńcy,
Właśnie podjęli Państwo jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu, której następstwem jest planowanie przyjęcia weselnego. Chcielibyśmy zaoferować naszą pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia w Sali Bankietowej naszego dogodnie położonego i profesjonalnie przygotowanego do organizacji tego typu uroczystości Hotelu „Belfort”.
Będzie nam szalenie miło, jeżeli przy organizacji przyjęcia weselnego skorzystacie Państwo z naszego doświadczenia. Zapewniamy profesjonalną obsługę oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wymagającym gustom i zapewnić wiele wyszukanych atrakcji.
W naszej ofercie weselnej znajdą Państwo m.in.: szeroki wybór win i drinków, menu przygotowane przez naszego Szefa Kuchni zgodnie z Państwa życzeniem, bezpłatny nocleg w dniu wesela w jednym z naszych apartamentów dla Pary Młodej oraz upominek powitalny od Hotelu. Dla Gości weselnych nocujących w naszym obiekcie przewidziany jest stosowny rabat od ceny wyjściowej.


   
Marzysz o tym, aby Twoje wesele było jak z bajki? O uroczystości ślubnej w ogrodzie? Co powiesz na ślub cywilny poza Urzędem Stanu Cywilnego? Chcesz by Twoi goście zaniemówili z wrażenia?
Zapraszamy do Hotelu Belfort w Piątnicy k. Łomży. Zapewniamy, iż ten wyjątkowy dzień w życiu zapadnie Państwu na długo w pamięci. Organizujemy zarówno kameralne kolacje weselne w gronie najbliższych, jak i całonocne przyjęcia weselne. Dbając o każdy detal tej niezmiernie ważnej dla Państwa uroczystości, pomożemy przy podejmowaniu decyzji, aby nie tylko goście, ale przede wszystkim Nowożeńcy mogli cieszyć się każdym momentem przyjęcia weselnego.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego obiektu. Będą mogli Państwo osobiście zobaczyć pokoje i apartamenty hotelowe, ocenić, czy sala weselna spełnia Państwa oczekiwania, przespacerować się po ogrodzie hotelowym.
Ślub cywilny w plenerze – zmiany od 2015 roku!
W przypadku organizacji ślubu cywilnego w plenerze czekają nas przygotowania, ale uzyskanie zgody na taką ceremonię nie jest zbyt trudne. Kwestię ślubów cywilnych w plenerze reguluje „Prawo o aktach stanu cywilnego”.
Wraz z początkiem 2015 roku weszły w życie zmiany w prawie regulującym kwestie związane z zawieraniem w plenerze ślubu cywilnego. Owszem – taka możliwość w teorii istniała też wcześniej, o czym mówiła ustawa z dnia 29 września 1986 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz.U. 1986 nr 36 poz. 180), a mówiąc dokładniej art. 58 ust. 3: „Jeżeli zachodzą uzasadnione przyczyny, kierownik urzędu stanu cywilnego może przyjąć oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem urzędu stanu cywilnego”. Jednakże interpretacje tego, czym owe „uzasadnione przyczyny” miały by być, była dość niejasna, a urzędnicy najczęściej interpretowali ją bardzo wąsko, sprowadzając głównie do sytuacji, kiedy jedno lub dwoje z narzeczonych nie mogło stawić się osobiście w Urzędzię Stanu Cywilnego.
Teraz zawieranie ślubów cywilnych w plenerze, dzięki nowelizacji ustawy z dnia 29 września 1986 r. jest być dużo prostsze. Dzieje się tak dlatego, że z myślą o przyszłych nowożeńcach oraz naprzeciw ich potrzebom, wyszło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uznając, że w skostniałej i dość archaicznej ustawie potrzebne są dość daleko idące zmiany. Rozszerza się więc zakres możliwości wzięcia ślubu w cywilnego w plenerze. Oznacza to, że jedyne obostrzenia dotyczące ślubu „pod chmurką” mówią, że obecnie, zgodnie z literą prawa, jeśli odbywa się on poza murami Urzędu Stanu Cywilnego, powinien zostać zawarty w miejscu, które nie zakłóca powagi i dostojności ceremonii oraz gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników:
„5. Na wniosek osoby zamierzającej zawrzeć małżeństwo kierownik urzędu stanu cywilnego przyjmuje oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego w okręgu rejestracji stanu cywilnego, w którym jest on właściwy, jeżeli wskazane we wniosku miejsce zawarcia małżeństwa zapewnia zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński."
 Ślub w plenerze to wiele przygotowań i pracy, ale chyba warto się poświęcić i sprawić, aby był on jak najbardziej wyjątkowy i niepowtarzalny. Zwłaszcza, jeśli chcemy, aby ten dla nas najważniejszy dzień w życiu był też dniem niezapomnianym dla naszych gości, a ceremonia zapierała dech w ich, ale i naszych piersiach.
    
Zapraszamy !!!


GALERIA ZDJĘĆ
Wróć do spisu treści